Iako je u građevinarstvu i srodnim industrijama zaposleno više muškaraca nego žena, naša konferencija “Žene u građevinarstvu, arhitekturi i povezanim industrijama“ po peti je put pokazala da su žene u ovoj industriji ne samo prisutne, već i ključne pokretačice promjena, inovacija i održivog razvoja. Kroz inspirativne priče, stručne rasprave i primjere iz prakse, konferencija je još jednom potvrdila da žene zauzimaju sve značajnije uloge u upravljanju, projektiranju, gradnji i strateškom planiranju. Glavni cilj konferencije bilo je umrežavanje te osnaživanje žena kroz razmjenu iskustava. U tome su nam pomogle naše predavačice.
Maja Tuđen Pavlinić, prokuristica i voditeljica pravnog i PR odjela u MDK Građevinar d.o.o., održala je predavanje na temu ženskog leadershipa i kriznog komuniciranja u građevinarstvu. U tvrtki u kojoj radi ponosni su što u upravljačkoj strukturi imaju 53 posto žena, a u 15 odjela, na vodećim pozicijama nalazi se osam žena. Istaknula je da je u slučaju krize nužno odrediti njezinu vrstu, definirati rizike, otkriti kako ih je moguće ublažiti, shvatiti moguće posljedice te odabrati prave strategije rješavanja i komunikacijske modele, a upravo ženska perspektiva u kriznom upravljanju nudi širu sliku jer žene ne promišljaju samo o rješavanju problema, već i o suosjećanju.