Kada je početkom Covid 19 epidemije većina malih i velikih kompanija zatvorila svoje urede i organizirali rad od kuće niko nije mogao ni u snu pretpostaviti da će se u ove dvije protekle godine tržište rada tako dramatično promijeniti.
Problemi su nastali kad su, polovinom prošle godine, dok je pandemija još uvijek bila u jeku, vlasnici većine američkih kompanija postali svjesni vrlo neugodne činjenice da je većina njihovih zaposlenika nezadovoljna uredskim radom i da se vrlo nevoljko žele vratiti starom načinu rada u uredu. Naravno, bilo je i onih zaposlenika koji su jedva čekali da se vrate starom uredskom životu, no prednosti koje je rad na daljinu, od kuće, iz vikendice, s plaže, s terase omiljenog kafića nosio sa sobom pokazali su da će tržište rada doživjeti drastične promjene.