Broj radnika koji su se prijavili na biro rada u RS jer su proglašeni tehnološkim viškom u deset mjeseci ove godine veći je za skoro 77 odsto nego u cijeloj prošloj godini, piše Radio Sarajevo.
U Zavodu za zapošljavanje RS za Fenu kažu da je u deset mjeseci ove godine na evidenciju prijavljeno 9.799 radnika kojima su poslodavci dali otkaz jer su postali tehnološki višak. Uvidom u izvještajne statistike ovog zavoda, u cijeloj prošloj godini ukupno se na evidenciju prijavilo 5.543 radnika koje su poslodavci proglasili tehnološkim viškom.
Hvala na interesu za naš sadržaj, registrirajte se za nastavak čitanja.