Postoje ljudi kojima je ideja radosti i radnog mjesta nespojiva, no stručnjaci kažu da puno proizlazi iz osobnog stava. Činjenica je da postoje toksični ljudi uz koje je nemoguće iskusiti pozitivne osjećaje u bilo kojem okruženju, no radno mjesto je prostor na kojem ljudi provode po osam sati na dan. Stoga je ideja o postizanju pozitivnih osjećaja vrlo važna i donosi smisao. Također, ako je to nemoguće postići, možda je vrijeme da razmislite o drugom poslu, piše CareerContessa.
Posao ne bi trebao biti izvor patnje. Ne bismo trebali provoditi 40 sati na tjedan zureći u sat i brojeći minute do kraja radnog dana. Nedjelje nisu dani za tjeskobu. Ponedjeljci ne bi trebali počinjati psovkama.
Ako ste dali sve od sebe, a naišli na toksično radno okruženje, zastarjela pravila uspjeha i siguran put do burnouta – nije smak svijeta i još imate mogućnost izbora. Loše radno iskustvo može imati dobru stranu jer vas uči na što pripaziti kad sljedeći put birate novi posao. Pomaže vam prepoznati signale koji ukazuju da postoji problem već na prvom razgovoru za posao. I ono najvažnije – pokazuje vam tko ste vi u poslovnom svijetu. A to je moćno.
Pročitajte više: Doktorica sreće Anita Freimann: Genetika određuje 50 posto predispozicije za sreću