Intervju za posao trebao bi biti obostrani, a ne jednostrani razgovor. Ne postavlja pitanja samo poslodavac potencijalnom zaposleniku već zaposlenik ima puno pravo postaviti pitanja svom potencijalnom poslodavcu. Sarah Trajković iz Moja sretna karijera i HR specijalistica iz Selekcije, Paola Sturnela, ističu da i jedna i druga strana imaju pravo vidjeti ima li “kemije”.
“Intervju za posao najbolja je prilika da i kandidat i poslodavac dobiju potrebne informacije o samom poslu, zahtjevima i uvjetima. Naravno, uvijek je bitno naglasiti da bit intervjua nije samo da poslodavac procijeni kandidata i koliko on odgovara radnom mjestu i organizaciji, već i da kandidat procijeni svog potencijalnog poslodavca i razmisli odgovara li mu zaista takav posao, uvjeti i organizacija. Svakako nema smisla da kandidat odgovara poslodavcu, a da s druge strane nema ‘kemije’“, ističe Sturnela.