Nedaleko od obiteljskih kuća u Dugom Selu ilegalno se pale viškovi metana iz postrojenja INA-e, tvrdi Greenpeace Hrvatska nakon opsežne višemjesečne istrage koju su provodili u suradnji s Greenpeace Mađarska. Prema priopćenju nevladine organizacije, radi se o široj praksi kojoj naftne i plinske tvrtke pribjegavaju u obje države iako ju je EU zabranila još prošle godine.
Greenpeace je postavio skrivene kamere koje su tijekom veljače zabilježile situaciju svakih 90 sekundi na dvije lokacije, u Dugom Selu i Ivanić-Gradu, čime tvrde da su dokazali učestalo spaljivanje na baklji. Aktivisti upozoravaju da posebno zabrinjava lokacija u Dugom Selu zbog blizine obiteljskih kuća.